سرمایه گذاری برای کودکان و نوجوانان

راهنمای سرمایه گذاری کودک و نوجوان، سواد مالی کودکان
در این کتاب می خوانیم که:
اگر به ترس زندگی عامه مردم جامعه که تحصیلات متوسطی دارند و با جدیت کار می‌کنند نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که مسیری مشابه را می‌پیمایند :
کودک به دنیا می‌آید مدرسه می‌رود، والدین برای سرآمد بودن بچه‌ها در گرفتن نمره‌های خوب و رفتن به مدرسه و دانشگاه عالی تلاش می‌کنند اگر تلاش آنها به ثمر بنشیند صاحب شغل آتیه‌دار و آبرومندی می‌شوند و در مقام پزشک وکیل کارهای دولتی و خصوصی شروع به کار می‌کنند. اکنون نوجوان بزرگ شده و شروع به پول درآوردن می‌کند با اشتیاق به داشتن پول زیاد به مکان‌هایی سرک می‌کشد که جوانان معمولاً دوست دارند در آن جاها کار کنند با مردم سر و کار پیدا می‌کند قرار و مدار می‌گذارد و گاهی این قرار و مدارها به ازدواج می‌انجامد حالا یک زن و شوهر جدید پا به عرصه جامعه گذاشته است در اوایل اگر هر دو نفر شانس بیاورند و صاحب شغل شوند می‌توانند با هم کار کنند و این درآمد دونفره واقعاً لذت دارد آنها احساس موفقیت می‌کنند آینده‌شان روشن است و تصمیم می‌گیرند که خانه خودرو و تلویزیون عالی بخرند به تعطیلات بروند و سرانجام تصمیم می‌گیرند بچه‌دار شوند برای بچه‌دار شدن نیاز به پولی هنگفت است و زوج خوشبخت تصمیم می‌گیرند کارشان را جدی‌تر کنند ادامه تحصیل دهند و بر تلاش خود بیفزایند آنها ارتقای شغلی می‌گیرند و درآمدها افزایش پیدا می‌کند با به دنیا آمدن فرزند دوم و سوم احساس می‌کنند به خانه بزرگ‌تری احتیاج دارند زوج خوشبخت ما دوباره بر تلاش خود می‌افزایند تا درآمدشان بیشتر شود دنبال کار دوم می‌گردند حالا مبلغ حقوقشان قابل توجه است ولی تعجب می‌کنند که این همه پول چطور چطور کفاف زندگی را نمی‌دهد؟

کتاب راهنمای سرمایه گذاری برای کودکان و نوجوانان در هفت فصل و ۸۰ صفحه توسط امین رئوفی نوشته شده است. مطالعه این کتاب کودکان و نوجوانان را با مسائل مالی و سرمایه‌گذاری آشنا می‌کند. مطالعه این کتاب می‌تواند دید مناسبی از سرمایه‌گذاری در نوجوانان ایجاد کند. کتاب حاضر به والدین نیز کمک می‌کند تا با زبانی ساده مسیر ثروت‌سازی را بتوانند برای کودکان خود توضیح دهند.

 

بخشی از مقدمه کتاب راهنمای سرمایه گذاری برای کودکان و نوجوانان

اگر روزی فرزندتان از شما سوال کند که چگونه می‌تواند ثروتمند شود چه جوابی به او می‌دهید و راهنمایی شما چه خواهد بود؟

مطمئنا جواب اغلب والدین یک جواب  تکراری است: خوب درس بخوان، نمرات خوب بگیر، وارد یک دانشگاه شو تا یک شغل خوب پیدا کنی.

اگر فرزندتان در جواب شما بگوید که بیشتر ثروتمندان دنیا، تنها به دلیل تحصیلات عالی ثروتمند نشده‌اند، چه خواهید گفت؟

در واقع حق با فرزند شماست. بیشتر ثروتمندان از طریق تحصیلات ثروتمند نشده‌اند. واقعیت این است که تحصیلات عالی و گرفتن بهترین نمره‌ها ملاکی برای موفقیت نیست. برای جوانانی که در دنیای متحول کنونی تولد یافته‌اند، این جواب قانع کننده نیست.

بهتر است والدین به جای نسخه قدیمی و کهنه “به مدرسه برو و خوب درس بخوان” یک ایده جدید ارائه دهند. شاید جمله “در کنار مدرسه و دانشگاه یک استراتژی مالی و سرمایه‌گذاری مناسب طراحی کن” پیشنهاد نسبتا خوبی باشد. در شرایط کنونی در کشور ما، اتکای صرف به فقط مدرسه، دانشگاه و دولت به تنهایی آینده مالی هیچ کسی را تضمین نخواهد کرد.

 

سرفصل مطالب راهنمای سرمایه گذاری برای کودکان و نوجوانان

فصل اول: چرخه زندگی
فصل دوم: معرفی تعدادی از کارآفرینان دنیا
فصل سوم: آموزش کارآفرینی و سرمایه گذاری برای کودکان و نوجوانان
فصل چهارم: تاریخچه انواع بازار سرمایه در ایران و جهان
فصل پنجم: چند پیشنهاد سرمایه گذاری
فصل ششم: تجربیات شخصی
فصل هفتم: نقش والدین در پرورش کودکان آفرین

 

تالیف: امین رئوفی
انتشارات:کهکشان دانش

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
کتاب-آرامش-مالی، سواد مالی کودکان

کتاب آرامش مالی

فهرست مطالب این مقاله: بخشی از کتاب آرامش مالی وقتی برای پرکردن باک اتومبیل جگوارم توقف کردم، باد سرد و…

بیشتر بخوانید
کودکان-ثروتساز-ایران، سواد مالی کودکان

کتاب کودکان ثروت ساز ایران

فهرست مطالب این مقاله: معرفی کتاب کودکان ثروت ساز ایراندرباره کتاب کودکان ثروت ساز ایران معرفی کتاب کودکان ثروت ساز ایران…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *