سرمایه‌گذاری برای کودکان

سرمایه-گذاری-برای-کودکان-سواد-مالی-قلک-شیشه-ای

سرمایه گذاری برای کودکان یک فرایند بلندمدت و پیوسته است. شروع سرمایه‌گذاری از اولین روزهای تولد می‌تواند اولین قدم برایآشنایی با مفاهیم سرمایه‌گذاری برای فرزندان در آینده باشد. شاید ذکر این نکته برای شما جالب باشد که بدانید در اکثر کشورهای پیشرفته جهان حدود ۴۰ درصد از والدین چندین ماه پیش از به‌ دنیا آمدن فرزندشان اقدام به سرمایه‌گذاری جهت تامین آتیه آن‌ها کرده و این سرمایه‌گذاری تا ۱۸ سالگی برای فرزندان ادامه دارد. در حقیقت، سرمایه گذاری برای کودکان بهتر است از بدو تولد آغاز شود، زیرا سرمایه گذاری در بلند مدت معمولا نتایج و عملکرد بهتری دارد.

در واقع با سرمایه‌ گذاری بلندمدت برای کودکان از سنین بسیار کم مثل نوزادی، فرزندان در آینده راحت‌تر می‌توانند به اهداف مد نظرخود برسند. از طرف دیگر، سرمایه‌گذاری زودهنگام و بلندمدت، ممکن است به فرزندان این امکان را دهد که در آینده استقلال بیش‌تری درتصمیمات خود داشته باشند.

سرمایه‌گذاری زود هنگام امتیاز‌هایی را برای فرزندان به همراه دارد که از جمله این مزایا می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

حفاظت از دارایی در برابر تورم و افزایش قیمت‌ها

تورم عاملی است که می‌تواند قدرت خرید را تحت تاثیر قرار دهد. سرمایه‌گذاری در ابزارهای نوین مثل صندوق‌‌های سرمایه‌ گذاری می‌تواند ارزش دارایی‌‌ها در برابر تورم حفظ کرده و قدرت خرید را افزایش دهد. در نتیجه می‌تواند گزینه مناسبی به جهت سرمایه گذاری برای کودکان محسوب شود.

آینده‌نگری با سرمایه گذاری برای کودکان

سرمایه‌گذاری زودهنگام باعث می‌شود که متناسب با رشد سن فرزندان، دارایی‌ آن‌ها چندین برابر رشد را تجربه کند و فرزندان در سنین جوانی استقلال مالی بیش‌تر و امکان رسیدن به اهداف مورد نظر خود را داشته باشند. اهدافی مثل تحصیل در رشته مورد علاقه، ازدواج، خرید اتوموبیل، سبک زندگی مورد علاقه و سایر اهداف می‌تواند از طریق یک سرمایه‌گذاری درست و مداوم به وقوع بپیوندند.

همه والدین دوست دارند فرزند یا فرزندانشان زندگی امن و مناسبی در آینده داشته باشند. از طرف دیگر همیشه چالش‌هایی ممکن است در زندگی رخ دهد که نیازمند صرف منابع مالی باشد. بنابراین، سرمایه گذاری برای کودکان در بلند‌مدت کمک می‌کند تا در صورت بروز چالش‌های گوناگون، بتوانند با آرامش‌ خاطر بیشتری با این چالش‌ها روبرو شوند.

همچنین با توجه به افزایش تدریجی هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی، فرزندان از سنین کودکی نیاز به آموزش و تحصیلپیدا می‌کنند. بنابراین، با یک سرمایه‌گذاری مناسب در بلند‌مدت می‌توان از رشد مرکب دارایی‌ در تامین هزینه‌های تحصیلی بهره برد.

بهترین ابزارهای سرمایه گذاری برای کودکان

در ایران ابزارهای متنوعی برای سرمایه‌ گذاری وجود دارد. سرمایه گذاری در سهام، طلا، ارز و مسکن از جمله رایج‌ترین ابزارهای سرمایه‌گذاری در ایران هستند. سرمایه‌گذاری مستقیم در سهام نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد و از طرفی، سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی مانند مسکن و حتی طلا نیازمند نقدینگی بالا است. بنابراین، یکی از بهترین ابزارهای سرمایه گذاری برای کودکان در ایران بهره گیری از صندوق های سرمایه گذاری است.

مهم‌ترین مزیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری:

نقدشوندگی بالا

شفافیت

نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار بر عملکرد صندوق‌ها

تنوع‌بخشی به سبد دارایی

صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند و همین موضوع سرمایه گذاری برای کودکان را آسان‌تر می‌کند.

لازم به ذکر است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری معاف از مالیات بوده و با حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان می‌توان در انواع صندوق‌هاسرمایه‌گذاری کرد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مظنه طلا، سواد مالی کودکان، قلک شیشه ای

مظنه چیست؟ چه تفاوتی با مثقال دارد؟

فهرست مطالب این مقاله: منظور از مظنه در بین بنکداران طلا و زرگران، همان قیمت یک مثقال طلا در بازار می‌باشد. اشتباه نکنید؛ مظنه واحد وزن طلا نیست بلکه قیمت یک مثقال طلای ۱۷ عیار ( خلوص ۷۰۵ ) است. بنابراین مفهوم مظنه و قیمت مثقال طلا، با یکدیگر برابر…

بیشتر بخوانید
سرمایه گذاری کودکان، سواد مالی قلک شیشه ای

از چه سنی سرمایه گذاری به کودکان را آموزش دهیم؟

فهرست مطالب این مقاله: والدین ثروتمند اغلب از همان ابتدا شروع به آموزش سرمایه گذاری به بچه ها می کنند….

بیشتر بخوانید
سواد مالی کودکان، موسسه قلک شیشه ای

افزایش سواد مالی کودکان

فهرست مطالب این مقاله: چرا سواد مالی کودکان مهم استنکات مهم آموزش مالی به کودکانسرمایه‌گذاری را زود شروع کنیدبهترین زمان…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *