ائتلاف جامپ استارت بزرگترین تشکل جهانی برای آموزش سواد مالی

ائتلاف جامپ استارت برای آموزش سواد مالی، قلک شیشه ای
فهرست مطالب این مقاله:

ائتلاف جامپ استارت برای سواد مالی شخصی، بزرگترین تشکل جهان برای آموزش سواد مالی است و هدف آن غنی سازی برنامه درسی دانش‌آموزان است، تا این اطمینان به وجود آید که مهارت های اصلی سواد مالی در طول دوره تحصیلی پیش دبستانی تا پایه دوازدهم حاصل می شود.

ائتلاف جامپ استارت از ائتلاف ۱۸۰ سازمان از بخش‌های دولتی و خصوصی ،غیر انتفاعی و دانشگاهی در سال ۱۹۹۵ تاسیس گردید .سازمان هایی که عمر فعالیت آنها در اعتلای سواد مالی،  به بیش از ۵۰ سال می‌رسید، اما جهش کیفیت سواد مالی دانش آموزان آمریکایی را در این اتحاد ، ممکن دانستند. یکی از اقدامات مهم ائتلاف جامپ استارت تدوین استانداردهای محتوایی در حوزه آموزش مالی شخصی میباشد. این استانداردها به عنوان مبنایی برای آموزش مالی شخصی در سراسر ایالات متحده و برخی از کشورهای دیگر به کار گرفته شده است.

ارزیابی سواد مالی توسعه انتشار و تشویق کودکان و نوجوانان به استفاده از استانداردهای سواد مالی اهداف این اطلاعات را شکل می دهد.تشکیل این ائتلاف را می‌توان نقطه عطفی در حوزه آموزش مالی شخصی دانست. از سال ۱۹۹۸ ،هر دو سال یکبار ائتلاف جامپ استارت به سنجش سواد مالی دانش آموزان سال آخر دبیرستان های آمریکا در حوزه های مختلف مالی شخصی مانند درآمد، مدیریت پول ، پس انداز، خرج کردن و اعتبار می پردازد و گزارش آن را منتشر می‌کند.

استانداردها

ائتلاف جامپ استارت برای سواد مالی شخصی استانداردها را از طرف شرکای خود یعنی بخش‌های تجاری، مالی، دولتی، دانشگاهی ،آموزشی ،انجمن ها و سایر بخش ها تدوین کرده است.

این استانداردهای ملی مسیر توانایی و دانش مالی شخصی را ترسیم می کند که کودکان و نوجوانان باید در دوران تحصیل از کودکستان تا پایان دوره دوم متوسطه (از کودکستان تا پایه  دوازدهم) بیاموزند. تا در بزرگسالی مانند مصرف کننده ای مستقل ظاهر شوند و با آمادگی کامل برای تامین رفاه اقتصادی در طول زندگی تصمیم های مالی عاقلانه بگیرند. استانداردهای ملی چارچوب آموزشی جامعی از موضوعات مالی شخصی ارائه می کند که از اوایل دوره ی ابتدایی آغاز می شود ، دانش بنیادین را پی ریزی می کند و در نهایت ، به تربیت دانش آموختگانی منجر می‌شود که می‌توانند دارایی شان را به شایستگی و با اطمینان کامل مدیریت کند.

استانداردهای ملی آموزش مالی شخصی در پیش دبستانی تا پایه دوازدهم در سال ۲۰۰۷ توسط ائتلاف جامپ استارت برای سواد مالی شخصی تدوین شد .این الگو در واقع ویرایش سوم استانداردهای جامپ استارت است. اولین ویرایش این الگو در سال ۱۹۹۷ و ویرایش دوم آن در سال ۲۰۰۲ منتشر گردید.

مطلب پیشنهادی:

ضرورت آموزش سواد مالی در قرن نوزدهم چگونه شروع شد؟

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
دزدی در کودکان، سواد مالی کودکان

دزدی در کودکان

فهرست مطالب این مقاله: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی به منزل باز می گردید در مشت…

بیشتر بخوانید
رمز ارز، بیت کوین، موسسه سواد مالی کودکان قلک شیشه ای

آنچه درباره کریپتوکارنسی یا رمز ارز باید بدانید

فهرست مطالب این مقاله: کریپتوکارنسی چیست؟ تفاوت رمز ارز با ارز دیجیتال چیست؟ چرا تعداد ارزهای دیجیتال زیاد است؟ کریپتوکارنسی…

بیشتر بخوانید
بوی عیدی-پول-سواد مالی

بوی عیدی، بوی توپ، بوی کاغذ رنگی

فهرست مطالب این مقاله: شعری که همه ایرانی ها رو یاد شادی شکستن قلک پول میندازد. درمیان ایرانیان یکی از…

بیشتر بخوانید
صبحگاهی هستید یا شامگاهی؟ روانشناسی شخصیت

صبحگاهی هستید یا شامگاهی؟

فهرست مطالب این مقاله: شاید شما از جمله افرادی باشید که دوست دارند شب ها تا دیر وقت بیدار بمانند…

بیشتر بخوانید
تست استعدادیابی هوش مالی، سواد مالی قلک شیشه ای

تست استعدادیابی و هوش مالی

فهرست مطالب این مقاله: استفاده از تست استعدادیابی پیش از آموزش سواد مالی فایده‌ی تست استعدادیابی چه چیزی امور مالی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *